Samsun Atakum Plajı

Samsun Atakum Plajı

Atakum, Samsun’un merkez ilçelerinden bir tanesi olup şehir merkezine sadece 7 kilometre mesafede bulunmaktadır. Tamamen bir sahil şeridinden oluşan ilçe, Karadeniz Bölgesi’nin en uzun sahil şeridine sahiptir. Sahili ile ön plana çıkan Atakum, kum plaja sahip olması nedeni ile de yaz aylarında, bölgenin en çok talep gören turizm bölgelerinden birisi haline gelmiştir.

Samsun’un turizm açısından adeta can damarı olan Atakum, şehrin eğlence hayatının da aktığı noktadır. Sahil boyunca birçok restoran, bar, kafe ve kulüp, ziyaretçilerine yeme içme imkanlarına ek olarak eğlenme şansı da sunmaktadır.

Samsun şehir merkezinde bulunan liman nedeni ile denize orada giremeyen bölge halkı, Atakum plajlarına akın etmektedir. Sahil şeridi boyunca Atakum’da, çok sayıda farklı ve mavi bayrak sertifikalı plaj bulunmaktadır.

Atakum sahiline 70 metre mesafedeki otelimizde keyifli bir tatil geçirmek için hemen bizi arayabilir yada Whatsapp ile hızlı rezervasyon yapabilirsiniz

14 Suites Atakum Hotel, Samsun Atakumun en merkezi yerinde butik otel arayanlar için her zaman kaçırılmayacak bir fırsat.