Çakırlar Korusu

Çakırlar Korusu

Atakum Belediyesi tarafından yapılmış olan özel organizasyon ve çalışmalar sayesinde daha fazla kullanılabilir ve gezilebilir yerler arasında yerini alan Çakırlar Korusu içerisindeki ormanlık alanda ahşap yürüyüş yolu bulunuyor. Atakum Belediyesi’nin 2011 yılında başladığı çalışmalar 2012 yılında tamamlanmış ve hizmete açılmıştır. Çalışmalar sonucunda bölgede oluşturulan yaklaşık 1,5 metre yüksekliğine sahip bir yürüyüş yolu oluşturulmuş. Yürüyüş yolu üzerinde ise günümüzde özel tuvalet alanları, kuş kafesi ve 2 adet restoran ile kafe işletmeleri de yer alıyor.

Bölge içinde çokça piknik alanları bulunmakta ve özellikle bu alanlar hafta sonları ziyaretçi akınına uğramaktadır. Yeşilliğin ve manzaranın bol olması sayesinde kimi zaman düğün fotoğrafları da burada çekilmektedir. Çakırlar Korusu’na geldiğinizde yapacak olduğunu aktivitelerin başında piknik yapmak veya kahvaltı yapmak geliyor. Bunun dışında doğa yürüyüşü, sabah sporu veya farklı spor etkinliklerini de bölgede yapabilirsiniz. Doğa ile iç içe bulunmak isteyen kişiler farklı hayvanlar ile bolca karşılaşabilir ve özel hayvan fotoğraflarını da burada çekebilir.

Çakırlar Korusunda oldukça geniş bir bölümü piknik yapmak isteyenlere ayrılmış durumda. Korunun içerisinin araç trafiğine kapalı olmasıda ayrı bir güzel. Aracınız ücretsiz otoparka park ettikten sonran içeri girerbilirsiniz. İçeride sizi bekleyen ücretli ve ücretsiz aktiviyeler yer alıyor.

  • Çocuk parkı
  • Yürüyüş Alanları
  • Basketbol sahası
  • Futbol oynamaya uygun alanlar
  • Konser alanı
  • Atları besleye bilir veya Ata binebilirsiniz (Ücretli)
  • Kuş Parkındaki Tavuşkularını izleyebilirsiniz.

Samsun Atakumda yer alan 14 Suites Atakum Otelimizden yerinizi hemen ayırtarak Samsunun bu harika güzelliklerini hızlıca ziyaret edebilirsiniz. Otelimiz Atakumun en merkezi yerlerinden birinde yer almakta ve ulaşım her yere çok kolaydır.